Jana a Mirek – párová terapie

Po tříletém vztahu jsme se vzali a do dvou let se nám narodila holčička. Všechno celkem klapalo, jen jsem měla pocit, že se během mateřské odcizujeme. Mirek měl spoustu práce, aby uživil rodinu, já se cítila docela naplněná starostí o dceru a do práe nespěchala.

Když bylo dítěti pět let, což bylo asi před půl rokem, zjistila jsem, že si manžel dopisuje s někým přes Facebook, nechal prostě zaplý počítač s přihlášením na svůj profil, normálně bych to prostě vypla, ale poslední dobou se mi zdál nějaký divný a tak zvědavost zvítězila.

Tvrdil mi, že mě přímo nepodvádí s jinou ženou, ale s několika si prostě píše, následoval rozhovor o tom, jak to spolu máme, ale moc to nešlo, hodně jsme na sebe řvali, oba nás prudkost emocí překvapila…

Pak jsme pro změnu týden nemluvili vůbec, nevěděli jsme jak do toho, oba naštvaní a asi i proinilí… Tak jsem se trochu svěřila kamarádce a ta mi ze svých zkušeností doporučila párovou terapii – návštěvu u specialisty na partnerské vztahy, tedy společnou návštěvu s manželem.

Během tří měsíců jsme byly u psychologa celkem šestkrát a hodně nám to pomohlo. Jednak nejprve rozmrznout, pak vše probrat bez zraňování se navzájem, nakonec prostě zvládnout manželskou krizi, která se dopisováním Mirka asi jen zvýraznila, prohloubila… Ukázalo se, že jsme roky spolu o nás nemluvili, manžel byl více uzavřený a také více nešťastný. Oba jsme měli na celé situaci svůj podíl a v tomto nahlédnutí nám párová terapie opravdu pomohla. Už jenom to, že byl partner ochotný toto se mnou podstoupit mi dávalo naději že o mě stále stojí a že mě má rád.