Eva – Strach z cestování v MHD

K psychologovi jsem na psychoterapii chodila asi před půl rokem, když jsem přestala být schopná sama cestovat autobusem do práce, lépe řečeno jsem na začátku nebyla schopná do autobusu vůbec nastoupit, zvedal se mi žaludek, motala hlava a měla jsem nevysvětlitelný strach.

S psychoterapeutkou jsme celou situaci důkladně prozkkoumali a došli k závěru, že to bude souviset s mým velkým odporem k současnému zaměstnání, kde se zhoršil výrazně můj vztah se šéfem, který mě zpočátku slovně napadal a pak i zesměšňoval před ostatními.

Jeho výpady směřovaly k mé nadváze, kterou mám v důsledku metabolické vady. Když si ze mě dělal legraci on, mohli by i ostatní, i ti, co mě neznají. Takové myšlenky jsem nikdy dříve neměla, byla jsem na to prostě zvyklá, ale tohle mě fakt rozhodilo.

Když jsem s psychoterapeutkou vše důkladně probrali, dala jsem v práci výpověď a začala se pomalu učit znovu jezdit v MHD. není to tak jednoduché jak by se mohlo zdát, ale během dvou měsíců se to podařilo a já jsem teď spokojeně nově zaměstnaná a jezdím kam potřebuju.