Alžběta a závislost na Facebooku
Když jsem si poprve na internetu přečetla názory psychologů na zneužívání sociálních sítí a závislost na Facebooku, přpadalo mi to spíš hloupé, zdálo se mi, že ti lidé moc nevědí, o čem mluví.
Pak mi přítel dal najevo, že u počítače a na mobilu trávím víc času, než by se mu zdálo normální. Přestala jsem dělat některé věci, které mě dřív bavily a evidentně mi prospívaly – praštila jsem s běháním, vymlouvala jsem se ze společenských akcí.
Bylo to období, kdy jsem se necítila mezi lidmi úplně dobře, zdálo se mi, že mi to moc nesluší. Také jsem měla často špatnou náladu. Sociální sítě byly bezpečné, k dispozici, bez námahy…
Nakonec jsem kvůli surfování chodila hodně pozdě spát, měla problém v práci, kde mě několikrát nachytali, prostě mi došlo, že to opravdu není dobré, že si nemůžu úplně pomoci.
Psychoterapeut, kterého jsme našli s přítlelem, mi dost pomohl zorientovat se v tom, co je skutečně problém a co jen důsledek, v mém případě jsem hledala ztracenou rovnováhu špatně na netu, kde se spíše po čase prohluboval můj pocit osamělosti a neschopnosti. Závislost na Facebooku opravdu existuje, psychoterapie je hodně užitená záležitost, když člověk chce se svou situací něco dělat.